W środę 28 lutego klasy 1B i 1C pod opieką nauczycieli historii Pana Macieja Pawlaka i Kariny Szymczak wzięły udział w spotkaniu z Panem Pawłem Wąsem z łódzkiego Instytutu Pamięci Narodowej, które odbyło się w Muzeum Okręgowym w Sieradzu i było poświęcone walczącym o demokratyczną Polskę żołnierzom  podziemia niepodległościowego. Dzięki  ciekawemu wykładowi i bogatej dokumentacji fotograficznej uczniowie z PZS nr 2 w Sieradzu mogli bliżej poznać losy “sieradzkich wyklętych”, którzy w latach 1945- 1956 na terenie regionu sieradzkiego brali czynny udział w oporze i walce z komunistycznymi władzami.

Na koniec uczniowie wraz z Panem Maciejem Pawlakiem udzielili wywiadu pani reporter z Radia Łódź.