W dniu 21 lutego 2024 roku uczniowie klas: 5B i 5C uczestniczyli w spotkaniu ze specjalistką żywienia dietetykiem panią Dorotą Cieślak. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz uświadomienie uczniom, jaki negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu ma nieodpowiednia dieta, która może prowadzić do poważnych chorób lub zaburzeń. Uczniowie dowiedzieli się jakie najczęściej popełniamy błędy żywieniowe i jakie mogą być tego konsekwencje. Dietetycy dysponują szeroką wiedzą i znajomością problemu od strony medycznej i psychologicznej, dodatkowo posiadają umiejętności pozwalające na nawiązanie z pacjentem odpowiedniej relacji, dlatego są bardzo ważni w procesie leczenia zaburzeń związanych z odżywianiem ale również służą pomocą w  prawidłowym procesie żywienia. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie cenne informacje.