W dniu 22 maja 2026 r. uczniowie klas 2 B, 3 A i 3 B uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym w siedzibie Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi. Celem spotkania było przybliżenie młodzieży zasad funkcjonowania samorządu województwa oraz administracji publicznej w Polsce. W trakcie wizyty uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z rolą i zadaniami Sejmiku Województwa Łódzkiego, Zarządu Województwa, a także kompetencjami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i samorządu województwa. Dodatkowymi elementami wizyty był konkurs dla uczniów dotyczący zasad funkcjonowania samorządu oraz zwiedzanie siedziby Sejmiku – budynku o walorach historycznych i architektonicznych, ważnego dla historycznego dziedzictwa Łodzi. W czasach najnowszych wnętrza budynku były wykorzystywane jako plan filmowy dla takich produkcji jak ,,Vabank”, ,,Kurier” czy ,,Wojenne dziewczyny”. Organizatorem spotkania była Kancelaria Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi, a podczas wyjazdu młodzieżą opiekowali się nauczyciele : Dariusz Danielewski , Jacek Gruszka i Maciej Pawlak.
im. Marii Dąbrowskiej
w Sieradzu
www.zamkowa15.edu.pl
sekretariat@zamkowa15.edu.pl
43 827-15-36 / 43 822-40-40
98-200 Sieradz, ul. Zamkowa 15, woj.łódzkie, PL