W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1B, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, wzięli udział w niezwykłej lekcji muzealnej. Pod okiem pani Sylwii Smorawskiej-Gierczyńskiej, młodzież udała się do Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Zwiedzając ekspozycję „Nakryty stół w kuchniach i jadalniach XIX–XX wieku”, uczniowie mieli okazję poznać kulturę stołu oraz realia codziennego życia minionych stuleci, co stanowiło cenne uzupełnienie ich zawodowej edukacji.