W dniu 2 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się konkurs dla szkół średnich województwa łódzkiego o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Celem konkursu było kreowanie pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie , poszanowanie i przestrzeganie przepisów prawa oraz promowanie służby w Policji. W I etapie konkursu brały udział następujące szkoły: Powiatowy Zespól Szkół nr 2 w Sieradzu , I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu , II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, Powiatowy Zespół Szkól nr 1 w Sieradzu, LO w Warcie , LO w Złoczewie. Konkurs obejmował test sprawności fizycznej oraz test wiedzy.

Przed rywalizacją drużyn odbył się pokaz na którym policjanci zainscenizowali zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy , obronę  przed atakiem agresywnego mężczyzny oraz taktyki interwencji i samoobrony.

I miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły pod opieką pani Moniki Grzelak oraz pana Marka Przybyła i awansowała do drugiego etapu, który odbędzie się w Łodzi. Wygrana drużyna to:

  1. Szymon Cieślak
  2. Małgorzata Zarębska
  3. Dawid Krupiński
  4. Daria Kudanowska

II miejsce I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

III miejsce II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu

Gratulujemy .