W ramach promocji szkoły w dniu 3 kwietnia 2023 roku pierwszy raz w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu  odbył się konkurs gastronomiczny „Bliżej szkoły średniej” skierowany do uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 5 drużyn. Trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sieradzu i  dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wągłczewie.
Młodzi adepci sztuki kulinarnej musieli przystąpić do 3 etapów konkursu:

1. etap gastronomiczny – przygotowanie potrawy z drobiu,
  2. etap obsługi konsumenta – nakrycie stołu dla 2 osób,
  3. etap teoretyczny – test wiedzy o zdrowym odżywianiu i pracy układu pokarmowego.

Rywalizacja była wyrównana, a miedzy poszczególnymi miejscami różnica była niewielka. Ostatecznie:
I miejsce  zajął zespół w składzie Marcelina Grzegorzewska i Karolina Sawczyn ze Szkoły Podstawowej w Wągłczewie,
II miejsce zajął zespół – Zuzanna Weszczak i Maria Gwis również Szkoła Podstawowa w Wągłczewie
III miejsce zajął zespół – Jakub Pluta i Nikodem Chojnacki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sieradzu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, których sponsorem była sieć sklepów Kaufland.

Niezmiernie miło nam było gościć jako jurora Pana Grzegorza Górnika właściciela Akademii Kelnerskiej, który przekazał zwycięskim młodym kucharzom nagrody w postaci swojej książki pt. „Czarny Kameleon” oraz udzielał cennych wskazówek i porad.

W składzie jury konkursu były również: pani Sylwia Smorawska Gierczyńska, Pani Lilla Ubycha Chwalęcka, Pani Magdalena Obalska Sobczak i Pani Marlena Woźniak.

Duże wrażenie zrobiło na jurorach przygotowanie i zaangażowanie uczniów. Mamy nadzieje na kontynuację konkursu w kolejnym roku szkolnym. Dziękujemy to był mile i ciekawie spędzony czas.