1 czerwca b.r. w Łodzi w auli Akademii Sztuk Pięknych uczniowie klasy 4B pod opieką p. Jacka Gruszki wzięli udział w forum dyskusyjnym „Diagnoza Młodzieży 2026. Zetki w Łódzkiem”. Głównym gościem i odpowiadającym na pytania młodzieży była minister edukacji narodowej, Barbara Nowacka. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 uczniów szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego. Głównymi tematami debaty były:
– zdrowie psychiczne młodzieży
– wykluczenie komunikacyjne
– bezpieczeństwo w sieci
– zmiany w edukacji
– wprowadzenie do szkół AI
Wnioski z debaty mają zostać wykorzystane w Krajowej Strategii Młodzieżowej.
im. Marii Dąbrowskiej
w Sieradzu
www.zamkowa15.edu.pl
sekretariat@zamkowa15.edu.pl
43 827-15-36 / 43 822-40-40
98-200 Sieradz, ul. Zamkowa 15, woj.łódzkie, PL