Pod koniec 2023 roku, po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Projekcie Bohater: BohaterON w Twojej Szkole. Kampania, jak co roku, miała na celu upamiętnienie, uhonorowanie i pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Uczniowie biorący udział w akcji mieli możliwość poznania ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej – żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy narażając swoje zdrowie, walczyli o wolną Polskę.

Przesłanie – „Pamiętamy i jesteśmy dumni z tego, co dla nas zrobili” – zostało zawarte w kartkach i listach wysłanych do Powstańców Warszawskich.

W związku z akcją BohaterON w Twojej Szkole 2023, na początku 2024 roku otrzymaliśmy dwa dyplomy: za zaangażowanie i aktywny udział w akcji dla Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu, za pełnienie funkcji koordynatora w akcji.

Warto przy okazji wspomnieć, że akcja BohaterON. WŁĄCZ HISTORIĘ ma ambasadorów wśród aktorów młodego pokolenia, m.in.: Maciej Zakościelny, Antoni Pawlicki, Paweł Małaszyński, Karolina Gorczyca, Agnieszka Więdłocha.