Avatar
PZS nr 2 w Sieradzu


tarcza

Kontakt:


www.zamkowa15.edu.pl

sekretariat@zamkowa15.edu.pl

43 827-15-36 / 43 822-40-40

98-200 Sieradz, ul.Zamkowa 15, woj.łódzkie, PLMisja szkoły:
„Pragniemy w atmosferze zaufania, odpowiedzialności i kreatywności wspierać uczniów w drodze do sukcesu.”


Kalendarz roku szkolnego 15.09.2021 r.main


„GENERATION Z” – DEBATA Z MŁODZIEŻĄ

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu już po raz kolejny wzięło udział w projekcie realizowanym we współpracy z Instytutem Nowych Technologii w Łodzi.
„GENERATION Z” to projekt dialogu młodzieży z decydentami o wyzwaniach związanych z wchodzeniem na rynek pracy pokolenia Z. Dofinansowany jest z programu ERASMUS+.
Debata odbyła się w dniu 16 grudnia br. i była kolejnym etapem projektu „GENERATION Z” realizowanego przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Nowych Technologii w Łodzi.
Tym razem odbyła się w formie zdalnego spotkania decydentów z młodzieżą szkół średnich. Uczniowie z klasy 4G i 3A naszej szkoły, zostali objęci projektem i spotkali się z przedstawicielami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi Oddział w Sieradzu – doradcami zawodowymi Centrum Planowania Informacji i Planowania Kariery. Prelegenci przekazali młodzieży wchodzącej niebawem w dorosłość zawodową, szereg podstawowych informacji dotyczących warunków panujących na rynku pracy, zebranych w formie krótkiej prezentacji. Przedstawili badania, które wskazują, że młodzi ludzie w wykształceniu upatrują swój sukces na rynku pracy. Proces przejścia pomiędzy edukacją a rynkiem pracy zależy od wykształcenia, a także od warunków społecznych i gospodarczych. Dlatego bardzo ważne jest umożliwienie im uczestnictwa w konsultacjach oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z doradcami zawodowymi, którzy poprzez własne różnorakie kompetencje i umiejętności są w stanie nadać właściwy kierunek młodym osobom poszukującym własnej drogi zawodowej.
Uczestnictwo w debacie było szansą dialogu dla młodych poszukujących i decydentów, wpływających na rynek pracy. Młodzież wykazała żywe zainteresowanie tematem spotkania, co wyrażało się w licznych pytaniach do prelegentów.
Szczególną uwagę młodzieży przykuła informacja o możliwości zdiagnozowania własnych kompetencji i predyspozycji zawodowych.
Wynikiem debaty było rozbudzenie w uczniach zainteresowania swoją przyszłą drogą zawodową i refleksja, że właściwe zaplanowanie swojej drogi zawodowej może zaowocować sukcesem, zarówno na ścieżce kariery zawodowej, jak i własnego rozwoju.
04.01.2022 r.

Pomoc dla poszkodowanych w pożarze domu

W dniach 16-17 grudnia Szkolny Wolontariat przeprowadził zbiórkę pieniędzy dla rodziny ucznia naszej szkoły, która w wyniku pożaru straciła dom.
Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało nam się zebrać 3 384,40 zł, które zostały już przekazane poszkodowanym. W poniedziałek trafi do nich jeszcze 410 zł.
Zbiórkę koordynowali: Weronika Kałuzińska, Monika Pilarska, Marzena Toruńska i Jakub Wańdoch z kl. 4D.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję, za empatię i życzliwość.
Razem możemy wiele zdziałać!
M. Toruńska, kl. 4D, 19.12.2021 r.

Kurs operatora wózków podnosnikowych

W okresie od 06.11.2021 do 30.11.2021 roku piętnastu uczniów z technikum logistycznego z PZS nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu uczestniczyło w kursie „Operator wózków jezdniowych podnośnikowych - rozszerzony”, który został przeprowadzony przez Ośrodek Szkoleń, Konsultacji i Doradztwa Ochrony Pracy w Sieradzu.
Egzamin odbył się 8 grudnia 2021 roku i składał się z części teoretycznej i praktycznej.
Uczniowie otrzymali certyfikaty z ukończonego kursu.
Serdecznie gratulujemy.
Katarzyna Siwka, 19.12.2021 r.

Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa

W dniu 17 grudnia 2021 roku Szkolny Wolontariat wraz z Dyrektorem Szkoły Patrykiem Kurpiszem rozstrzygnęli konkurs „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.
Pierwsze miejsce otrzymała uczennica Weronika Karska z klasy 4D, drugie miejsce jury przyznało Kindze Przezdzięk z klasy 3A.
Natomiast trzecie miejsce otrzymała Natalia Morawka z klasy 3G.
Przyznano również trzy wyróżnienia dla: Pauliny Świątek z klasy 4D, Darii Kudanowskiej z klasy 3A oraz Patrycji Jakubowskiej z klasy 3A.
Serdecznie gratulujemy
Katarzyna Siwka, 19.12.2021 r.

Piernikowy konkurs

W dniu 10.12.2021 r. odbył się organizowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Moniki Grzelak i p. Marka Przybyła konkurs na najładniej udekorowanego piernika. O to wyniki:
I miejsce: Adrianna Goszczurna 4D
II miejsce: Hanna Kaczmarczyk 3A
III miejsce: Dominika Buczkowska 2B
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału!
19.12.2021 r.

Prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Tomisławicach

Prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Tomisławicach Dnia 15.12.2021 r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p.Moniką Grzelak i p. Markiem Przybyłem dostarczył świąteczne prezenty dla 16 podopiecznych Domu Dziecka w Tomisławicach.
Dzięki hojności naszych uczniów i nauczycieli dzieci otrzymają paczki pełne słodyczy.
Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie!
19.12.2021 r.

Akcja Magiczne Pierniki z Zamkowej

Dnia 30.11.2021 Szkolne Koło Wolontariatu oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Sieradzu - pan Patryk Kurpisz - zorganizowali i przeprowadzili po raz pierwszy akcję "Magiczne pierniki na Zamkowej”.
Celem akcji było pozyskanie funduszy na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych świetlicy "Światelko dzikuska”. Jest to placówka prowadzona przez siostry urszulanki, w której pomoc i opiekę otrzymuje 20 podopiecznych w wieku od 5 do 15 lat.
Wolontariusze z PZS nr 2 w Sieradzu własnoręcznie upiekli i udekorowali pierniki i ciasta, które następnie sprzedawali na terenie szkoły oraz Starostwa Powiatowego. Udało się zebrać kwotę 2421,70 zł.
Dzięki datkom Szkolny Wolontariat mógł zakupić cudowne prezenty.
W paczkach znalazły się lalki, samochody, klocki, zestawy kreatywne, słuchawki i głośniki, przybory szkolne oraz słodycze, które zostały wręczone dzieciom 16.12.2021.
19.12.2021 r.Facebook
PZS NR  2  na  Facebook'uPromocja
F I L M Y   P R O M O C Y J N E:

Technik żywienia i usług gastronomicznych


Projekt
P R O J E K T   U N I J N Y :

Wyróżnienie
Współpraca
Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą w Sieradzu: