facebook
Z S P  N R   2   n a   F a c e b o o k ' uPromocja
F I L M Y   P R O M O C Y J N E:

Technik Reklamy


Technik Gastronom


Technik Hotelarz
Projekt
P R O J E K T   U N I J N Y :


Patronat


Certyfikat
CERTYFIKAT dla Promujących Zdrowie:

Avatar
ZSP NR 2 w Sieradzu

tarcza

Kontakt:


www.zamkowa15.edu.pl

zsznr2sieradz@poczta.onet.pl

43 827-15-36 / 43 827-40-40

98-200 Sieradz, ul.Zamkowa 15, woj.łódzkie, PL


REKRUTACJA
Jak dostać się do Szkoły Ponadpodstawowej:
Misja szkoły:
„Pragniemy w atmosferze zaufania, odpowiedzialności i kreatywności wspierać uczniów w drodze do sukcesu.”


Kalendarz roku szkolnego
Klauzula RODO
Klauzula RODO - wizerunek
Zasady przetwarzania danych osobowych

Komunikaty:


Zamieszczono nowy plan lekcji na rok szkolny 2019/2020, który obowiązuje od 18. listopada 2019 r.

Przypominamy, iż plan lekcji w ciągu roku szkolnego podlega modyfikacjom, dlatego prosimy o stałe śledzenie jego zmian w tablicy ogłoszeń v-ce Dyrektora i na stronie internetowej szkoły.

13.11.2019 r.
main

Uwaga!

Ze względu na stan epidemii w Polsce w dniach od 25 marca do 14 kwietnia 2020 r. nauka będzie odbywać się zdalnie.
Proszę o zrezygnowanie z osobistego przychodzenia do szkoły.
Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonu:
43 827 15 36 – sekretariat szkoły
509 842 132 – dyrektor szkoły
lub na adres email zsznr2sieradz@poczta.onet.pl
oraz przez dziennik elektroniczny – wszyscy nauczyciele są do Państwa dyspozycji w godzinach zgodnych z planem lekcji
Dziękuję wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz uczniom za zaangażowanie i pracę w nietypowej dla nas wszystkich sytuacji.
Gorąco wszystkich pozdrawiam i życzę zdrowia.
Zostańmy w domach!

Magdalena Marciniak
Dyrektor szkoły

24.03.2020 r.

OBCHODY UROCZYSTOŚCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH

W tym roku w Biegu Upamiętniającym Polskie Podziemie Niepodległościowe uczestniczyła rekordowa ilość uczniów z naszej szkoły.
Na dystansie 1963 metry pobiegli Martyna Wieczorek z kl 1G, Wiktoria Frątczak, Anna Szatanik, Antoni Broniecki z kl. 1C, Dominika Góra z kl. 1B, Patrycja Tomczyk, Jesika Jeska z kl 3L, Jakub Majcherczyk z kl 2b, Jakub Mordalski z kl 2a, prof. Dariusz Danielewski z wnuczką oraz mama Wiktorii Frątczak.
Uroczystość składała się z kilku części. Na początku w Klubie Garnizonowym zapoznaliśmy się z powojenną historią Polski i dlaczego obchodzimy Święto 1 Marca.
Składaliśmy znicze przy pomniku Żołnierzy Niezłomnych na ul. Rycerskiej. Po zakończonym biegu wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.
Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem wojskowej grochówki.
Robert Brzeziecki, 27.03.2020 r.

MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do akcji ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą p.n. „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Akcja prowadzona jest od kilku lat pod patronatem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty. W jej ramach uczniowie porządkują i inwentaryzują zapomniane polskie nekropolie, które niszczeją na Ukrainie.
W ramach tego projektu uczennice klasy 3L Karolina Płachta, Patrycja Tomczyk, Jesika Stolecka, Ania Kaczmarek pod opieką prof. Katarzyny Siwki i prof. Roberta Brzezieckiego przeprowadziły zbiórkę pieniędzy i sprzedaż ciast. Uczniowie chętnie kupowali smaczne ciasta , oddając w ten sposób hołd naszym przodkom, którzy przed laty zamieszkiwali wschodnie rubieże dawnej Rzeczypospolitej.
27.03.2020 r.

Powiatowego turniej w Błaszkach

Dnia 5.03.2004 roku w Błaszkach odbyły się eliminacje powiatowego turnieju dla szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji.
Konkurs miał dwa etapy, w pierwszym uczestnicy brali udział w teście sprawdzającym wiedzę z zakresu wiedzy o społeczeństwie i przepisach ruchu drogowego. Drugi etap to sprawnościowy tor przeszkód.
Naszą szkołę reprezentowali:
1. Małgorzata Zarębska IA
2. Daria Kudanowska IA
3. Dawid Krupiński IG
4. Bartosz Michalski IIb
opiekun Marek Przybył
Nasza szkoła w klasyfikacji ogólnej zajęła II miejsce. Gratulujemy!
09.03.2020 r.

Spotkanie z panem Jerzym Kaszubą

Towarzystwo Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15” po raz kolejny zorganizowało trwające dwie godziny lekcyjne spotkanie z panem Jerzym Kaszubą - instruktorem, miłośnikiem teatru, który od wielu lat współorganizuje Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w województwie łódzkim.
Pani Sylwia Dęga-Frątczak przywitała i przedstawiła młodzieży pana Kaszubę. Nasz gość zapoznał się z utworami przygotowanymi przez uczniów, którzy myślą o wzięciu udziału w tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu. Przeprowadził godzinne warsztaty recytatorskie oraz wspólnie z uczniami pochylił się nad dziełami poezji i prozy, omawiał też najczęściej pojawiające się błędy recytatorskie i teatralne. Były słowa krytyki i fachowe wskazówki, ale nie brakło też pochwał, że „są jeszcze takie perełki, które interesują się literaturą”.
W spotkaniu wzięło udział 6 osób z klas: 1C, 1D i 2D.
03.03.2020 r.

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Galileo

2 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Galileo organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. 18 uczniów naszej szkoły – z 3L, 4G i 4L – po raz pierwszy wzięło udział w teście, odpowiadając na 26 pytań. Wyniki konkursu poznamy w kwietniu.

03.03.2020 r.

Młodzież przygotowała przedstawienie dla maluchów

W dniu 26 lutego 2020 r. uczniowie klas 2a i 3a Szkoły Branżowej I stopnia pod opieką p. Jolanty Pietrzak odwiedzili Przedszkole nr 6 im. Jasia i Małgosi w Sieradzu.
Młodzież przygotowała dla maluchów przedstawienie pt. ”Jaś i Małgosia”.
Spektakl dla przedszkolaków przedstawili uczniowie: Joanna Ślipek, Zuzanna Makówka, Karolina Pacholczyk, Agnieszka Wajgert, Milena Przygoda i Jakub Majcherczyk.
Maluchy obejrzały występ naszych uczniów z ogromnym zainteresowaniem.

01.03.2020 r.

Konkurs „Znam swój język ojczysty”

21 lutego po raz trzeci odbył się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu konkurs dla młodzieży „Znam swój język ojczysty”.
Jego celem było promowanie poprawnej polszczyzny i bogactwa języka polskiego, kształtowanie świadomych, twórczych postaw, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym oraz uczczenie Światowego Dnia Języka Ojczystego ustanowionego przez UNESCO w 1999 roku. Konkurs polegał na pisemnym wykonaniu zadań z zakresu poprawności językowej, umiejętności logicznego i przejrzystego formułowania myśli oraz znajomości literatury pięknej.
Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Ciołek z kl. 1A i Maria Ubycha z kl. 1G.
24.02.2020 r.