facebook
Z S P  N R   2   n a   F a c e b o o k ' u :Promocja
F I L M Y   P R O M O C Y J N E:

Technik Reklamy


Technik Gastronom


Technik Hotelarz
Projekt
P R O J E K T   U N I J N Y :


Patronat


Certyfikat
CERTYFIKAT dla Promujących Zdrowie:

Pożegnanie na Zamkowej

Tuż przed rozpoczęciem ostatniej Plenarnej Rady przed wakacjami, w dniu 14 czerwca 2019r., grono pedagogiczne naszej szkoły pożegnało troje nauczycieli, którzy od września nie będą już pracować na Zamkowej.
Na zasłużoną emeryturę odchodzi p. prof. Grzegorz Brodacki – nauczyciel i bibliotekarz oraz twórca i opiekun wydawanej od wielu lat w naszej szkole gazetki „Kurier Zamkowy”. Człowiek wielu pasji, miłośnik literatury, pisarz.
Mury ZSP Nr 2 opuszczają także: p. prof. Anna Barwaśna, nauczycielka matematyki, która na Zamkowej przepracowała 25 lat, oraz p. prof. Karolina Smus, nauczycielka języka angielskiego, która uczyła naszych uczniów przez 19 lat. Obie panie od 1 września będą pracowały w innej szkole. Podczas Rady Pedagogicznej były kwiaty, słowa pożegnania i łzy wzruszenia.
Odchodzący nauczyciele obiecali, że będą wracać na Zamkową, nie tylko myślami…

14.06.2019r.

Komunikat! - Nabór na partnera

Otwarty nabór na partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru: Poddziałanie XI.3.1 Kształcenie zawodowe o numerze RPLD.11.03.01-IZ.00-10-001/19, który został ogłoszony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego


10.06.2019r.

Konkurs geograficzny ON-LINE

W dniu 05.06.2019 r. odbył się XIV szkolny konkurs geograficzny z zakresu "Geografii społeczno-ekonomicznej Europy".
Tym razem, był to bardzo nietypowy konkurs. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczniowie rozwiązywali test za pośrednictwem swoich telefonów komórkowych.
Tego dnia, każdy uczeń który chciał spróbować swoich sił z geografii, mógł do konkursu podejść. Warunkiem przystapienia do tego konkursu było posiadanie; telefonu z dostępem do Internetu, kalkulatora oraz małej kartki na drobne wyliczenia.
Konkurs został przygotowany przez pana prof. Adama Krynickiego i udostepniony na platformie internetowej. Poprawne wpisanie adresu i prawidłowego hasła przez uczniów, umożliwiało przystąpienie do rozwiązywania zadań. Zadania konkursowe składały się z 33 pytań typu; A-B-C-D (w większości), kilku pytań otwartych oraz kilku pytań krótkich odpowiedzi. Dotyczył jednego państwa europejskiego, do którego zostało opracowanych 33 zadań z zakresu treści omawianych na lekcjach geografii na poziomie rozszerzonym.
W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas I i III Technikum.
Najlepiej z zadaniami poradzili sobie:
I miejsceEmilia Stangret kl.3G (69,7% - 23/33pkt.)
II miejsce - Dawid Dudka kl.1D (66,7% - 22/33pkt.)
III miejsceKatarzyna Misiak kl.3D (60,6% - 20/33pkt.)
Gratulacje

05.06.2019r.

Wycieczka w Karkonosze

Galeria zdjęć
W dniach 20-22.05.2019 r. odbyła się 3-dniowa wycieczka w góry. Tym razem w Karkonosze. W wycieczce wzięło udział 42 uczniów z klas I-III pod opieką p prof. R.Brzezieckiego i p.prof. A.Krynickiego.
W programie wycieczki było:
- zwiedzanie skalnego miasta w Adrspach (w Czechach),
- tor saneczkowy w Karpaczu,
- wodospad Łomniczki,
- zajęcia integracyjne,
- wejście na "Pielgrzymy" i "Słoneczniki" w Karkonoskim Parku Narodowym,
- zwiedzanie ruin zamku Chojnik w Sobieszowie,
- zwiedzanie Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze,
- McDonald ;)
relacja z wycieczki - opracowana przez uczennice klasy 2D - Justynę Walczak i Wiktorię Kopacką

28.05.2019r.


Czytaj więcej artykułów...