facebook
Z S P  N R   2   n a   F a c e b o o k ' u :Promocja
F I L M Y   P R O M O C Y J N E:

Technik Reklamy


Technik Gastronom


Technik Hotelarz
Projekt
P R O J E K T   U N I J N Y :


Patronat


Certyfikat
CERTYFIKAT dla Promujących Zdrowie:

Wycieczka do Łodzi

W dniu 30 listopada 2018 r. kilkunastu uczniów z klas 3 A, 2 B, 1 A, uczestniczyło w wycieczce do Teatru Powszechnego w Łodzi. Uczniowie mogli obejrzeć na deskach Teatru sztukę pt.: „Wszystko w rodzinie” autorstwa mistrza farsy Raya Cooneya.
Akcja rozgrywała się w jednym z londyńskich szpitali, gdzie personel w świątecznej atmosferze przygotowywał się do wystawienia przedstawienia Bożonarodzeniowego. Udział w spektaklu stanowił doskonałą okazje do spędzenia czasu w miłej Świąteczno-Mikołajkowej atmosferze.
10.12.2018 r.

Być kobietą – udział w konferencji

28 listopada 1918 r. Józef Piłsudski Tymczasowy Naczelnik Państwa Polskiego podpisał dekret o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego, dzięki któremu kobiety zyskały czynne i bierne prawo wyborcze. W stulecie rocznicy tych wydarzeń rok 2018 został ustanowiony Rokiem Praw Kobiet.
Dzień ten stał się znakomitą okazją do utrwalenia w pamięci wszystkich obywateli jak wielką i niezastąpioną rolę w nauce, sporcie, kulturze, życiu społecznym i politycznym, duchowym czy emocjonalnym odgrywa kobieta.
Te właśnie zagadnienia stały się przedmiotem rozważań gości i prelegentów zaproszonych na konferencję pt: „Być kobietą” zorganizowaną prze Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzkim Centrum Kultury w której uczestniczyła młodzież z klasy I A.
Spotkanie, oficjalne otwarte przez starostę sieradzkiego Mariusza Bądziora, rozpoczęło się musicalem „Portrety kobiet” w wykonaniu Zespołu Inicjatyw Twórczych z Sieradza, podczas którego mogliśmy podziwiać prawdziwy talent wokalny i aktorski mieszkanek naszego regionu.
Następnie wysłuchaliśmy wykładu p. Sebastiana Skrobisza na temat równości i nierówności szans przedstawicieli różnych płci zarówno w szkole czy zakładzie pracy. O kobietach we współczesnym świecie oraz ich prawach w teorii i praktyce opowiedział uczestnikom dr Jacek Cheda, dziekan AHE w Łodzi, wydziału zamiejscowego w Sieradzu. W międzyczasie młodzież mogła poznać laureatów konkursu kaligraficznego – Zapomniana sztuka pięknego pisania.
10.12.2018 r.


Czytaj więcej artykułów...