facebook
Z S P  N R   2   n a   F a c e b o o k ' u :Promocja
F I L M Y   P R O M O C Y J N E:

Technik Reklamy


Technik Gastronom


Technik Hotelarz
Projekt
P R O J E K T   U N I J N Y :


Patronat


Certyfikat
CERTYFIKAT dla Promujących Zdrowie:

Srebrna szkoła

Już po raz 21 czasopismo PERSPEKTYWY ogłosiło ranking najlepszych liceów i techników.
Nasza szkoła zajęła 138 miejsce w Polsce i jednocześnie uzyskała tytuł srebrnej szkoły oraz 14 miejsce w województwie łódzkim. Tak wysoki wynik udało się uzyskać dzięki wysokim wynikom egzaminów zewnętrznych – czyli egzaminom potwierdzającym kwalifikacje w zawodach oraz egzaminom maturalnym.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy ubiegłorocznym absolwentom oraz ich nauczycielom i wychowawcom.
15.01.2019 r.

Kolejne spotkanie zorganizowane przez TWI „Zamkowa 15”

11 stycznia w naszej szkole po raz kolejny pan Jerzy Kaszuba – sieradzki animator kultury zajmujący się edukacją teatralną młodzieży.
W spotkaniu poświęconym konkursowi recytatorskiemu wzięło udział 11 uczniów. Pan Kaszuba pomógł nam dostrzec nowe możliwości i przedstawił wymagania obowiązujące w konkursie. Dowiedzieliśmy się wiele o tym, co przedstawić, jak przedstawić i dlaczego. To spotkanie dało nam wiele do myślenia i na pewno dzięki niemu przygotujemy się lepiej do zmagań konkursowych.

Patrycja Szałek kl.2L, 15.01.2019 r.

Wolontariuszki po raz trzeci wzięły udział w zbiórce PTSR

15 grudnia dwie wolontariuszki – Milena Walczak i Weronika Zwierzak z kl 2L- wzięły udział w zbiórce pieniężnej i rozdawaniu ulotek informacyjnych w Polomarkecie zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Sieradzu. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc w trwającej już rehabilitacji domowej oraz na wsparcie psychologiczne dla osób niepełnosprawnych. 03.01.2019 r.

Świąteczny koncert

21 grudnia odbył się w naszej szkole Świąteczny koncert. Mogliśmy posłuchać wielu kolęd i świątecznych piosenek w języku polskim i angielskim. Dowiedzieliśmy o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia i wysłuchaliśmy pięknych wierszy.
Chór tworzyli: Ewa Kuca (1G), Adriana Janczak (1D), Kinga Kikowska, Milena Kowalczyk, Julia Kabza, Aleksandra Kacprzak, Iwona Ciołek (2G), Ewelina Krysiak, Milena Walczak, Julia Gołąbek, Sylwia Ciołek, Natalia Antczak, Weronika Piekarek, Aleksandra Szczepanik, Martyna Nowacka, Katarzyna Paś, Justyna Kotala, Jesika Stolecka, Patrycja Tomczyk, Patrycja Szałek (2L), Natalia Strzelczyk, Zuzanna Szumicka, Dominika Dzimińska, Magdalena Prylińska, Martyna Mikulska, Patrycja Pawlik, Paulina Kwiatkowska (4D).
Wiersze recytowali: Jakub Wańdoch (1D), Paulina Grabowska, Daria Smorawska (1H).
Za sprzęt odpowiedzialni byli jak zwykle niezawodni: Damian Zuska, Michał Cincio, Patryk Antczak z klasy 2L.
Cały występ koordynowali: pani profesor Marta Sowa oraz pan profesor Dariusz Danielewski. Dzięki koncertowi poczuliśmy ten piękny świąteczny klimat, który wprowadził nas w magię świąt Bożego Narodzenia.
Szczególnymi gośćmi koncertu byli Mateusz Przybylak i jego mama. 9-letni Mateusz jest podopiecznym Szkolnego Wolontariatu – od kilku lat zbieramy dla niego plastikowe zakrętki. Koncert bardzo mu się podobał. Na koniec otrzymał prezent i pozował do wspólnego zdjęcia.

Patrycja Szałek, kl. 2L, 02.01.2019 r.

Pomoc Kresom

W tym roku po raz piąty Fundacja Polskich Wartości organizowała pomoc Polakom na Kresach.
W naszej szkole w akcję zaangażowały się dziewczyny z klasy 1G Eliza Owczarek, Angelika Jagielska, Izabela Szmytka, Angelika Michalska i 2L Patrycja Szałek, Karolina Tomczyk.
Dziewczyny zebrały tysiąc złoty i 90 kg. żywności. Dziękujemy nauczycielom i uczniom. Fundusze zbieramy przez cały rok liczymy na dalsze wsparcie.

Robert Brzeziecki, 22.12.2018 r.


Czytaj więcej artykułów...