facebook
Z S P  N R   2   n a   F a c e b o o k ' u :Promocja
F I L M Y   P R O M O C Y J N E:

Technik Reklamy


Technik Gastronom


Technik Hotelarz
Projekt
P R O J E K T   U N I J N Y :


Patronat


Certyfikat
CERTYFIKAT dla Promujących Zdrowie:

II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE KUCHARZ - ETAP OKRĘGOWY

18 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych im.prof. Eugeniusza Pijanowskiego w warszawie odbył się II Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz, eliminacje okręgowe/wojewódzkie, którego organizatorem był ZSG w Warszawie oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnego etapu Turnieju, uczniowie klasy 3 a ZSZ przy ZSP Nr 2 w Sieradzu:
1. Patryk Pasierb
2. Żaneta Wawrzyniak
3. Karolina Wiertelak
4. Aleksandra Zawieja

pod opieką i przygotowaniem pani profesor Magdaleny Skoczylas.

Tegoroczny Turniej pod hasłem:
„Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym co ma w głowie i na stole”
Prof. J. Gawęcki


składał się z dwóch etapów:
I część pisemna - test pytań egzaminacyjnych
II część praktyczna - przygotowanie 3 porcji potrawy nt. „Wariacje z wieprzowiną” według własnej inwencji.
Nasi uczniowie podjęli to wyzwanie, dwie uczennice uzyskały najlepszy wynik testu. Każdy uczestnik konkursu przygotowane potrawy przekazał jurorom do oceny i degustacji.
Nad przebiegiem zmagań uczniów i oceną dań czuwało jury złożone z profesjonalistów, którymi byli zawodowi kucharze mający doświadczenie w ocenie dań konkursowych i cieszących się uznaniem w środowisku gastronomicznym znanych hoteli i restauracji. Dodatkowo w skład jury wchodzili: Kurator Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Pani Wicedyrektor ZSG w Warszawie i wylosowani opiekunowie uczestników turnieju.
Jury oceniało organizacje i higienę pracy, wykonywanie potraw, profesjonalizm pracy, zastosowanie metod i technik kulinarnych oraz ekspedycję potraw.
Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczyli zaproszeni goście, Kurator Mazowiecki oraz Pani Wicedyrektor ZSG w Warszawie.

Wyniki turnieju:
I, II, III miejsce - uczniowie z ZSG w Warszawie
IV miejsce - Karolina Wiertelak, uczennica klasy 3a z ZSP Nr 2 w Sieradzu

Wyłonieni zwycięzcy turnieju, w tym nasza uczennica Karolina Wiertelak zakwalifikowali się do III etapu Ogólnopolskiego Turnieju w Zabrzu, w którym zwycięzcy i laureaci konkursu będą zwolnieni z egzaminu zawodowego dla kucharzy.
Pozostali nasi uczniowie Patryk Pasierb, Żaneta Wawrzyniak, Aleksandra Zawieja otrzymali wyróżnienia, dyplomy oraz nagrody książkowe. Opiekunowie zwycięzców m.in.pani prof. Magdalena Skoczylas otrzymali nagrodę i list gratulacyjny za wyróżniające przygotowanie uczniów II Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz.
Dla uczniów naszej szkoły były to nowe doświadczenia i zdobycie umiejętności w technikach kulinarnych oraz znakomita okazja, by młodzież mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
Uczestnikom Turnieju dziękujemy za wzięcie udziału w eliminacjach. Pracodawcom zajęć praktycznych z Hotelu Wróblewski, Pierogarni To-Tu, Restauracji Kasztelanka i Baru Paga dziękujemy za wsparcie i zapewnienie surowców do turnieju.
Gratulujemy zwycięzcom, a szczególnie naszej uczennicy z klasy 3a Karolinie Wiertelak!Magdalena Skoczylas, 01.02.2019 r.

Warsztaty z p. Jerzym Kaszubą – przygotowanie do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

15 stycznia odbyły się kolejne warsztaty z p. Jerzym Kaszubą zorganizowane przez TWI „Zamkowa 15”.
W kameralnym gronie 7 osób rozmawialiśmy na temat wierszy, które wybraliśmy do recytacji. Pan Kaszuba pomógł nam się bardziej otworzyć, rozmawialiśmy o swoich emocjach, odczuciach związanych z tekstami.
To było bardzo ciekawe przeżycie, ponieważ mogliśmy sobie zaufać i całkowicie otworzyć się przed sobą. To na pewno ułatwi nam pracę nad wybranymi przez nas utworami poetyckimi.
Mamy nadzieję, że dzięki pomocy pana Jerzego Kaszuby za niecałe dwa miesiące wypadniemy jak najlepiej w zmaganiach konkursowych.
Patrycja Szałek 2L, 29.01.2019 r.

Srebrna szkoła

Już po raz 21 czasopismo PERSPEKTYWY ogłosiło ranking najlepszych liceów i techników.
Nasza szkoła zajęła 138 miejsce w Polsce i jednocześnie uzyskała tytuł srebrnej szkoły oraz 14 miejsce w województwie łódzkim. Tak wysoki wynik udało się uzyskać dzięki wysokim wynikom egzaminów zewnętrznych – czyli egzaminom potwierdzającym kwalifikacje w zawodach oraz egzaminom maturalnym.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy ubiegłorocznym absolwentom oraz ich nauczycielom i wychowawcom.
15.01.2019 r.


Czytaj więcej artykułów...