Avatar
ZSP NR 2 w Sieradzu

tarcza

Kontakt:


www.zamkowa15.edu.pl

zsznr2sieradz@poczta.onet.pl

43 827-15-36 / 43 827-40-40

98-200 Sieradz, ul.Zamkowa 15, woj.łódzkie, PL


main

Eliminacje szkolne V edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”. Wyjazd do Warszawy.

15 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne V edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!” .
Konkurs zorganizował poseł na sejm RP, pan Piotr Polak z pomocą nauczycieli historii, czyli pp.prof. Macieja Pawlaka, Waldemara Grzesiaka i Jacka Gruszki.
Do dalszej fazy konkursu przeszli uczniowie klas czwartych: Sylwia Ziętek, Maciej Moszyński i Kamil Sowała. 21 listopada b.r. w.w uczniowie pod opieką p.prof. Jacka Gruszki pojechali w nagrodę na wycieczkę do Warszawy. Tam zwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach z kwaterą „Ł”, gdzie odkryto groby bestialsko zamordowanych Żołnierzy Wyklętych, Królewskie Łazienki oraz Sejm i Senat RP. Po budynku Sejmu uczestników wycieczki oprowadził poseł Piotr Polak.
Na koniec uczniowie wraz z opiekunami zjedli obiad w sejmowej restauracji.

25.11.2017 r.

Turniej badmintona

9 litopada 2017 r. w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowano turniej badmintona.
Badmington to dyscyplina, która często wykorzystywana jest na lekcjach wychowania fizycznego i bardzo przypadła do gustu naszej młodzieży. Postanowiliśmy to wykorzystać i zaproponowaliśmy uczniom, by zmierzyli się w turnieju.
Zawody cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że zostały podzielone na dwie części i na stałe wpiszą się w kalendarz szkolnych imprez.
W pierwszej części (rozegranej 9 listopada) w kategorii dziewcząt w zawodach wystartowało 18 uczennic.
Pierwsze szkolne zawody badmintona wygrała Katarzyna Szydłowska z klasy IVD, drugie miejsce zajęła jej klasowa koleżanka Elwira Kielek. Miejsca trzecie i czwarte wywalczyły pierwszoklasistki: Jolanta Sowizdrzał (ID) i Beata Osiewalska (IG).
W drugiej części (rozegranej 16 listopada), rywalizacja toczyła sie wśród chłopców.
Pierwsze miejsce zdobył Łukasz Piątek z klasy IG, drugie miejsce zajął Sebastian Serafiński z IVD, a trzecie: Piotr Torchała z IVH.

22.11.2017 r.

Powiatowe zawody w piłce ręcznej

W piątek Burzeninie rozgrywane zostały powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców. Drużyna zajęła II miejsce. W składzie: Bugajczyk Patryk, Dubiak Kamil, Gaik Mateusz , Grzanka Błażej, Grzyb Szymon, Kazimierczak Przemysław, Ozimek Albert , Rajkiewicz Kacper, Rutecki Kamil, Sosnowski Adrian, Więzowski Paweł, Woźniak Karol, Pilarski Jakub. Opiekun: Marek Przybył

Wyniki grupy A
ZSP Nr 2 w Sieradzu - ZSP Nr 1 w Sieradzu 6 - 4
ZSP Nr 2 w Sieradzu - ZSP Błaszki 11 - 5
mecz finałowy
LO I Sieradz - ZSP Nr 2 Sieradz 9 - 4
18.11.2017 r.

Wycieczka do Warszawy z OHP

13 listopada 2017 roku pięciu uczniów naszej szkoły (Nowicki Bartłomiej, Pustelnik Mateusz, Łyszczarz Klaudia, Ozdoba Patrycja i Białczak Gabriela) wraz z opiekunami z OHP w Sieradzu Panią Jolantą Pietrzak i Panią Martą Chudecką wzięło udział w wycieczce do Warszawy.
Była to nagroda dla najaktywniejszych uczestników hufca z naszej szkoły. Organizatorem wycieczki był Hufiec Pracy 5-16 w Sieradzu wraz z Klubem Aktywnych. Uczniowie zwiedzili Ogród Saski, spacerowali Krakowskim Przedmieściem podziwiając Pałac Prezydencki z pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, siedzibę głowy państwa, siedziby ministerstw, Hotel Bristol, Operę Narodową, Zamek Królewski wraz z Kolumną Zygmunta III Wazy Na Placu Zamkowym. Najważniejszym punktem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN. Uczniowie wrócili zadowoleni i uśmiechnięci mimo deszczu, który towarzyszył im w Warszawie. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wycieczki i opiekę wychowawcom z OHP w Sieradzu.

15.11.2017 r.

Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu

W dniu 9 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych. Do drugiego etapu zakwalifikowali się:
1. Sylwia Ziętek klasa 4G
2. Paweł Więzowski klasa 2G.
Kolejny wojewódzki etap odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim 12 stycznia 2018 roku. Nasi uczniowie będą reprezentowali nas w województwie łódzkim.
Opiekunowie: A. Szczepańska i M. Woźniak.
14.11.2017 r.

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI O GRZEBIEŃ MISTRZA ANTOINE’A

Dnia 28.11.2017 r. w naszej szkole odbedzie się trzecia edycja międzyszkolnego konkursu fryzjerskiego "O grzebień MISTRZA ANTOINE’A".
Dla zainteresowanych udziałem w konkursie zamieszczamy do pobrania regulamin i kartę zgłoszeniową, którą należy wypełnić i wysłać do naszej szkoły do 17.XI.2017 r.
Serdecznie Zapraszamy!

13.11.2017 r.
REGULAMIN oraz KARTA ZGŁOSZENIOWA

Praca Jakuba Błaszczyka w II etapie konkursu „Śladami Władysława Reymonta”.

Uczeń klasy 2G – Jakub Błaszczyk wziął udział w konkursie „Śladami Władysława Reymonta” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu. Jego prezentacja została zakwalifikowana do II etapu i przesłana do Łodzi. Jakub pracował pod kierunkiem p. Iwony Bednarek.
13.11.2017 r.

Wolontariuszki opiekują się grobem Józefa Szumskiego.

Józef Szumski, ojciec patronki naszej szkoły - Marii Dąbrowskiej – spoczywa na cmentarzu parafialnym w miejscowości Chlewo w gminie Goszczanów. Pan Szumski był powstańcem styczniowym, właścicielem pobliskich Wojsławic. Zmarł w 1912 r.
Wolontariuszki – Katarzyna Janik z kl. 1D i Alicja Zdunek z kl. 1L – od tego roku szkolnego podjęły się opieki nad grobem ojca M. Dąbrowskiej.
13.11.2017 r.