Avatar
ZSP NR 2 w Sieradzu

tarcza

Kontakt:


www.zamkowa15.edu.pl

zsznr2sieradz@poczta.onet.pl

43 827-15-36 / 43 827-40-40

98-200 Sieradz, ul.Zamkowa 15, woj.łódzkie, PL


main

Wycieczka na targi hotelarskie do Hotelu Adel's w Łodzi

W dniu 10.03.2014 została zorganizowana wycieczka na targi hotelarskie do Hotelu Adel's w Łodzi. Udział w niej wzięli hotelarze z klasy I i II H pod opieką: p. prof. Magdaleny Skoczylas i p. Szymona Czyża. W czasie targów naszym uczniom przybliżono specyfikę pracy w hotelu w poszczególnych działach. Ponadto można było podziwiać różne stoiska przygotowane przez uczniów innych szkół hotelarsko-gastronomicznych, m.in. ciekawe aranżacje stołów, techniki carvingu, czyli rzeźbienia w warzywach i owocach. Praktykanci hotelu pod okiem doświadczonego kucharza przyrządzali apetyczne potrawy, których każdy miał szansę skosztować. Jednak największe zainteresowanie na uczniach z naszej szkoły wzbudził pokaz zawodowego barmana. Zaprezentował on techniki przyrządzania zdrowych, orzeźwiających koktajli. Nasi uczniowie pod okiem fachowca mieli również możliwość spróbować swoich sił w składaniu serwet w różnorodne formy. Na koniec wizyty w Hotelu Adel's nasza grupa została oprowadzona przez panią menadżer po całym obiekcie. Odwiedziliśmy najważniejsze działy hotelu: restaurację, recepcję, kuchnię, centrum SPA i wybrane pokoje dla gości. Pracownicy hotelu zaznajomili uczniów z pracą na poszczególnych stanowiskach, jak również przedstawili w skrócie historię hotelu. Wycieczka ta przybliżyła wszystkim ciekawą pracę hotelarza i jednocześnie zachęciła do dalszego pogłębiania wiedzy. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się powtórzyć taki wyjazd.

IX Szkolny Konkurs Geograficzny

Dnia 6 czerwca 2014 r. (w piątek) w sali 103 odbył się w naszej szkole IX Szkolny Konkurs Geograficzny zorganizowany dla klas I z Geografii Społeczno-ekonomicznej z poziomu podstawowego oraz dla klas II z Geografii Fizycznej z poziomu rozszerzonego. W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Zwycięzcą konkursu okazały się; wśród klas II - Klaudia Paś z 2F, natomiast wśród klas I - Aleksandra Wlazły z 1D. Uczennice otrzymają nagrody oraz dyplomy z rąk Pani Dyrektor Magdaleny Marciniak podczas rozdania świadectw 27 czerwca. Pozostali uczniowie, którzy zajęli miejsca 2 i 3 otrzymają dyplomy. Serdecznie wszystkim gratulujemy.
Wyniki:
Klasa 2
1. Paś Klaudia 2F - 22.5 pkt.
2. Jurewicz Maciej 2D - 21.5
3. Obała Wioleta 2D - 21

4. Kemska Kinga 2H
5. Gołąbek Hubert 2L
6. Adamczewska Natalia 2D
7. Giesz Marlena 2D
8. Dobruchowski Paweł 2L
9. Olejnik Anna 2F
10. Krysińska Iwona 2F
11. Sibirska Patrycja 2L
12. Walczak Patrycja 2L

Klasa 1
1. Wlazly Ola 1D - 36 pkt.
2. Kozielska Estera 1H - 31
3. Kosatka Martyna 1H - 28
4. Kolba Albina 1D
5. Spętana Martyna 1G
6. Olejniczak Aga 1D
7. Similak Ola 1G
8. Szewc Renata 1G
9. Zdunek Patrycja 1G
10. Katarzyniak Jesika 1D
11. Chrzan Milena 1H
12. Wielowska Patrycja 1G
13. Balcerzyk Klaudia 1H

Zbiórka pieniędzy dla mieszkańców Bałkanów

W dniach 29- 30 maja członkowie Szkolnego Wolontariatu zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla mieszkańców Bałkanów poszkodowanych przez powódź. Zebrano 96,21 zł. Akcję koordynowały: Joanna Draganowska z kl. 3G oraz Iwona Krysińska i Kamila Lefik z kl. 2F. Pieniądze zostały wpłacone na konto Caritas Polska.

„Zbieraj makulaturę, ratuj konie”

W ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” członkowie Szkolnego Wolontariatu zebrali 1405 kg makulatury. Pieniądze z jej sprzedaży i z kiermaszu ekologicznego – w sumie 285,60zł - zostały przekazane na konto Klubu Gaja.

Spotkanie z Panem Denisem Gerardem

10 czerwca 2014 roku klasa 2G wzięła udział w spotkaniu z Panem Denisem Gerardem ekspertem pedagogicznym przy Ambasadzie Francji w Polsce. Wszystko zaczęło się od warsztatów gastronomicznych na temat potraw kuchni francuskiej. Uczniowie wykonali cztery potrawy: ciasto francuskie z jabłkiem, ślimaczki z ciasta francuskiego, sałatkę nicejską oraz sałatkę francuską z kurczakiem. Potrawy wyglaąały bardzo apetycznie. Kolejną część zajęć odbyła się w Bibliotece Pedagogicznej w Sieardzu. Uczniowie zaprezentowali potrawy, a następnie rozmawiali z Panem Denisem Gerardem na temat kuchni francuskiej zadając bardzo szczegółowe pytania. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.

„Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy”

W dniach 13 – 15 maja 2014 roku odbył się ogólnopolski konkurs „Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy”. Tegoroczny konkurs odbył się w Dobieszkowie woj. łódzkie. Wśród 40 uczestników z całej Polski znalazł się również uczeń naszej szkoły MATEUSZ MARCINIAK z klasy III c Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Mateusz zajął bardzo wysoką 3 lokatę. Do konkursu przygotowywała Mateusza Pani Jolanta Pietrzak z OHP w Sieradzu. Gratulujemy tak ogromnego sukcesu i życzymy Mateuszowi 100% podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Dzień Sportu

4 czerwca o godz. 8:00 na stadionie w Sieradzu odbędzie się Dzień Sportu

Konkurs geograficzny

06 czerwca (piątek) odbędzie się IX szkolny konkurs geograficzny dla uczniów klas I i II, w sali nr 103 o godz. 8:00. Należy zabrać ze sobą ołówek, kalkulator, linijkę i zieloną kredkę.

„Zbieraj makulaturę, ratuj konie!”

„Zbieraj makulaturę, ratuj konie!” – wystawa zdjęć. 27 maja odbyło się otwarcie wystawy zdjęć pana profesora Jacka Gruszki zorganizowanej w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie!” Członkowie Szkolnego Wolontariatu wspólnie z Towarzystwem Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15” przystąpili do Konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczno – Kulturalne Klub Gaja. Do tej pory zorganizowaliśmy konkurs ekologiczny połączony z kiermaszem, zbieramy też makulaturę (w tej chwili mamy już ponad tonę). Zakończenie akcji w czerwcu.

Zbiórka pieniędzy

23 maja członkinie Szkolnego Wolontariatu – Karolina Andrych, Joanna Draganowska, Daria Lipa, Natalia Świniarska i Anna Tomczyk z klasy 3G oraz Iwona Krysińska, Kamila Lefik i Marta Wardęga z klasy 2F - po raz 4. w tym roku szkolnym wzięły udział w zbiórce pieniędzy zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Sieradzu.

Otwarcie wystawy fotograficznej

Wystawa z okazji 5-lecia TWI 14 maja odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej z okazji 5-lecia istnienia Towarzystwa Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15”. Na korytarzu pierwszego piętra można obejrzeć zdjęcia z najciekawszych przedsięwzięć Towarzystwa z lat 2008 -2013. Wystawę przygotował p. prof. Jacek Gruszka.

„Ary Sternfeld – pionier kosmonautyki”

29.04.2014r. odbył się w szkole II Konkurs Wiedzy o Życiu i Osiągnięciach Naukowych Arego Sternfelda w którym uczestniczyło 23 uczniów z klas II, III Technikum.
Tematyka konkursu obejmowała wiedzę z zakresu życia, działalności i naukowych osiągnięć znanego sieradzanina. Celem konkursu był:
a) przybliżenie młodzieży sylwetki Arego Sternfelda
b) wykorzystanie zbiorów biblioteki szkolnej oraz zasobów internetowych - szkolnego Centrum Informacji Multimedialnej.
Komisja w składzie: p. prof. Aleksandra Dutkiewicz oraz p. prof. Adam Krynicki wyłoniła zwycięzców:
I miejsce zajęła - Magdalena Dawiduk z klasy III F
II miejsce – Paulina Gawron z klasy II L
III miejsce - Kinga Gołdyn z klasy III F i Wiktoria Wypych z klasy III L

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród 14.05. 2014r.
Serdecznie gratulujemy!! 

Udział w akcji honorowego krwiodawstwa

24 kwietnia ostatni raz w tym roku szkolnym braliśmy udział w akcji honorowego krwiodawstwa. Tym razem było to 10 osób z klas IIIG, IIG oraz IIID. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły udekorowali korytarze szkolne, tak aby ta akcja nie przeszła niezauważona. Dziękujemy wszystkim chętnym za uczestnictwo i pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Pożegnanie klas maturalnych

W dniu 25 kwietnia 2014 roku w naszej szkole miała miejsce uroczystość pożegnania absolwentów Technikum nr 2 rocznika 2014.
Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością:
1. Starosta Powiatu Sieradzkiego – pan Dariusz Olejnik
2. Wicestarosta Powiatu Sieradzkiego – pan Zbigniew Krasiński
3. Prezydent Miasta Sieradza – pan Jacek Walczak
Najlepszą absolwentką Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu została uczennica kl. IV H – technik hotelarstwa – Patrycja Ciołek, która uzyskała średnią ocen 4,79. Patrycja otrzymała Medal Primus Inter Pares, świadectwo z biało - czerwonym paskiem, nagrodę Starosty Sieradzkiego pana Dariusza Olejnika oraz nagrodę Dyrektora Szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.
Drugi wynik – średnią ocen 4,77 uzyskała Anna Wolak z kl. IV D – technik ekonomista. Ania otrzymała: nagrodę Prezydenta Miasta Sieradza pana Jacka Walczaka, świadectwo z biało - czerwonym paskiem oraz nagrodę dyrektora szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Ania jest również stypendystką stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Nagrody książkowe za średnią ocen od 4,3 otrzymali z rąk dyrektora szkoły następujący uczniowie:
1. Martyna Brożyna kl. IV D – 4,67
2. Agnieszka Tworek kl. IV D – 4,43
3. Kinga Wróż kl. IV D – 4,37
4. Natalia Miłek kl. IV D – 4,30
5. Magdalena Kowalczyk kl. IV D – 4,30
6. Katarzyna Kałuziak kl. IV F – 4,59
7. Paulina Dawiduk kl. IV L– 4,46
8. Owczarek Karolina kl. IV L – 4,43
9. Kamila Wawrzyniak kl. IV L – 4,43
Listy gratulacyjne za średnią ocen od 4,0 otrzymali:
1. Justyna Kolasa kl. IV D – 4,17
2. Tomasz Krzymińźniak kl. IV D – 4,07
3. Amanda Czekalik kl. IV D – 4,03
4. Emilia Furmańska kl. IV F – 4,11
5. Paulina Kaczmarek kl. IV F – 4,0
6. Bartłomiej Skorupa kl. IV G – 4,04
7. Patrycja Gołdyn kl. IV G – 4,0
8. Natalia Bąk kl. IV H – 4,21
9. Ewelina Cieślak kl. IV H – 4,13
10. Patrycja Świątek kl. IV H– 4,08
11. Monika Kałuziak kl. IV L – 4,18
W swoim wystąpieniu pani dyrektor Magdalena Marciniak dokonała podsumowania minionych czterech lat nauki, życząc absolwentom powodzenia na maturze, egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe oraz w dorosłym życiu.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, którą przygotowała kl. III D pod opieką pani prof. Iwony Bednarek i pani prof. Anny Bzdurskiej.

Zbiórka pieniedzy

11 kwietnia członkowie Szkolnego Wolontariatu po raz drugi w tym roku szkolnym wzięli udział w zbiórce pieniędzy zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Oddział w Sieradzu. Wolontariusze - Iwona Krysińska, Klaudia Paś i Marta Wardęga z klasy 2F oraz Joanna Draganowska, Daria Lipa, Michał Paś, Natalia Świniarska i Anna Tomczyk z klasy 3G -kwestowali w supermarkecie POLO przy ulicy Łokietka w Sieradzu. Pozyskane pieniądze PTSR przeznaczy na pomoc w rehabilitacji domowej i pomoc psychologiczną dla swych najbardziej potrzebujących podopiecznych.

„Zbieraj makulaturę, ratuj konie”

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja w ramach Programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa organizuje konkurs, którego celem jest wyłonienie laureatów nagrody Pegaza za osiągnięcia w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.
Szkolny Wolontariat, realizując założenia tej akcji, zorganizował Konkurs ekologicznym, w którym udział wzięły klasy: 1L, 2D, 2F, 2G, 3D, 3G, 3H, 3L oraz 2c.
Konkurs składał się z 3 części: zbiórki makulatury, kiermaszu ekologicznego, na który klasy przygotowały ozdobę ekologiczną i wiosenną przekąskę oraz z testu ekologicznego, w którym udział wzięło 5 najlepszych klas. A oto podsumowanie konkursu: wygrała klasa 2G, kolejne miejsca zajęły klasy: 3G, 3L, 2D i 3D.
Zebraliśmy 691 kg makulatury, a dochód z jej sprzedaży wyniósł 172,80zł. Najwięcej makulatury dostarczyła klasa 3L. Dochód z kiermaszu wyniósł 187,96 zł.
W ramach akcji zorganizowany został także konkurs na najciekawszy plakat realizujący temat „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W konkursie udział wzięły: Karolina Zarębska z kl. 1H, Daria Kosowska z kl. 2D, Agnieszka Gawron z kl. 3H oraz Anna Jakubowska z kl. 2c
Pierwsze miejsce zajęła Daria Kosowska - kl. 2D, wyróżnienie otrzymała Karolina Zarębska – kl.1H.
Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone 25 marca.
Zbiórkę makulatury prowadziły Justyna Butwicka i Marta Klucha z kl. 2D, całość koordynowali pani Iwona Bednarek oraz Joanna Draganowska i Michał Paś z klasy 3G.
Szczególne podziękowania za pomoc składamy paniom: Annie Grodeckiej, Jadwidze Podsiadłej i Katarzynie Krawczyk.

V Szkolne Dyktando z Języka Niemieckiego

31 marca 2014 roku w naszej szkole odbyło się V Szkolne Dyktando z Języka Niemieckiego.
W konkursie wzięło udział 8 osób z klas: IG, IH, IVG oraz IIID. Miejsce pierwsze zajął Bartłomiej Skorupa z klasy IVG, miejsce drugie przypadło Monice Skowron z klasy IIID, na miejscu trzecim uplasowała się Karolina Zarębska z klasy IH. Serdecznie gratulujemy!!

Wywiadówka

W dniu 7 kwietnia 2014 r. (poniedziałek) godz. 16:00 odbędzie się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie wychowawców klas z rodzicami.
Harmonogram spotkań z rodzicami:
1D - 2 , p.prof. E.Dominiak
1G - 201 , p.prof. I.Konieczna
1H - 207 , p.prof. L.Tomaszewska
1L - 7 , p.prof. A.Barwaśna
1a - 101 , p.prof. S.Smorawska-Gierczyńska
1b - 209 , p.prof. J.Gruszka
1c - 109 , p.prof. A.Krynicki
2D - 1 , p.prof. B.Wysota
2F - biblioteka , p.prof. K.Laszczyk
2G - 112 , p.prof. J.Podsiadła
2H - 202 , p.prof. R.Trojszczak
2L - 07 , p.prof. M.Grzelak
2a - 208 , p.prof. K.Krawczyk
2b - 103 , p.prof. W.Grzesiak
2c - 203 , p.prof. A.Dutkiewicz
3D - 110 , p.prof. A.Bzdurska
3F - 102 , p.prof. K.Focht
3G - 02 , p.prof. J.Budzisz
3H - 01 , p.prof. R.Brzeziecki
3L - 111 , p.prof. I.Bednarek
3b - 116 , p.prof. J.Grątkowska
3c - 115 , p.prof. M.Banaszczyk

SPRAWNY W ZAWODZIE BEZPIECZNY W PRACY

W dniu 24 marca 2014 odbył się w naszej szkole pierwszy etap konkursu SPRAWNY W ZAWODZIE BEZPIECZNY W PRACY z zakresu BHP. W konkursie wzięło udział 6 uczniów z III klas ZSZ. Konkurs był zorganizowany we współpracy z OHP. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu bezpieczeństwa wykonywania pracy, jak również ze znajomości kodeksu pracy. Poziom był wyrównany, ale jak każdego roku zostali wyłonieni zwycięzcy. I miejsce zajął: Mateusz Marciniak
II miejsce: Paweł Kliński
III miejsce: Klaudia Gołąb
Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Jednocześnie Mateusz będzie reprezentował naszą szkołę i OHP w Sieradzu na etapie wojewódzkim w Dobieszkowie. Życzymy mu sukcesów.