main

Dla Rodziców:

Szkolna biblioteka proponuje Rodzicom:

1. Albisetti V.: Być przyjacielem czy mieć przyjaciela – przewodnik po przyjaźni, o wizjach przyjaźni i jej języku.

2. Bercham B.: Teraz trudno mnie zranić – pokazuje praktyczne strategie jak radzić sobie z natrętnym otoczeniem

3. Dimoff T., Carter S.: Jak rozpoznać, czy dziecko sięga po narkotyki – ukazuje powody sięgania po narkotyki, rodzaje narkotyków, fazy zażywania oraz objawy, które pozwalają rozpoznać, że dziecko sięga po narkotyki.

4. Fernsterheim H., Baer J.: Jak nauczyć się asertywności – uczy, jak poznać siebie, zrozumieć swoje ograniczenia i realizować cel, jakim jest zadowolenie z życia.

5. Fisher R.: Uczymy jak się uczyć – wyjaśnia, co wpływa korzystnie na myślenie i uczenie się.

6. Gordon T.: Wychowanie bez porażek – ukazuje jak rozwiązywać konflikty między rodzicami a dziećmi..

7. Klimowicz G., Kościanek-Kukacka J., Kozłowski W.: Dylematy ucznia – o własnych wartościach i sensie bycia w szkole (na podstawie wywiadów z uczniami i nauczycielami).

8. Moneta – Malewska M.: Narkotyki w szkole i w domu. Zagrożenie – wyjaśnia jak rozpoznać, czy dziecko bierze narkotyki i jak z takim dzieckiem postępować

9. Szkoła – rodzice. Ku partnerstwu – wyjaśnia, jak szkoła i rodzice powinni połączyć siły, aby maksymalne korzyści odniosły dzieci.

10. Woronowicz B.: Alkoholowe vademecum dla każdego – autor próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ludzie piją alkohol; opisuje też problemy stąd wynikające i sposoby radzenia sobie z nimi.


W/w pozycje książkowe można wypożyczyć w bibliotece szkolnej za pośrednictwem uczniów.